Опис
Прилад використовується для визначення кислотності і вологості грунту. Для використання приладу підготуйте зразок досліджуваного ґрунту, видаліть з нього: каміння, сміття та інші домішки. Грунт не повинен бути дуже вологим, уникайте вимірювання відразу після поливу. Потім очистіть металеві вимірювальні стрижні сухим папером, тканиною або дрібнозернистим наждачним папером (500-700). Після введення паличок вимірювання слід проводити протягом декількох секунд. У горщику вимірювання проводять, вставляючи мірні палички близько до коренів рослини. Пристрій повністю безпечний для рослин, не потребує живлення від акумулятора.
Вимірювання вологості: установіть перемикач на передній панелі пристрою в положення «Вологість» (Moist). Рівень вологості слід читати на середній шкалі з позначкою «Сухо-мокро» (dry-wet). Вимірювання кислотності ґрунту: установіть селектор в положення pH. Вимірювання слід проводити протягом 1 хвилини. Прочитайте підкислення за нижньою лужно-кислотною шкалою (alkaline-acidic). Ступінь закислення ґрунту дуже важлива при вирощуванні як горщикових рослин, так і плантацій. Переважні значення кислотності ґрунту для деяких рослин наведені нижче;
Якщо рівень pH занадто низький (кисла земля), його слід підвищити, наприклад, додавши кальцій. Якщо рівень pH занадто високий (лужноземельний), його слід знизити, додавши, наприклад, сірку.
Вологомір – це прилад, який вимірює кількість води в ґрунті. Він дозволяє точно дозувати вологу ґрунту в горщиках, клумбах і ящиках. Завдяки його вказівкам ми уникнемо переповнення рослин (що призводить до загнивання), пересушування (призводить до в’янення листя, квітів тощо).Нижче наведено діапазони вологості, які також можна знайти на зчитувачі пристрою. Для кожного з них наведено приклади видів рослин, які слід вирощувати в таких умовах. Червона зона: ґрунт з низьким вмістом вологи, підходить для рослин виду: кактуси, рослини з товстими стеблами, еуфербія, гібіскус, алое. Зелена зона: ґрунт із середньою вологістю, призначений для рослин видів: бегонія, цекламен, еуфербія, фікус, фуксія, фіодендрон, герань азалія, адіантум. Блакитна зона: дуже вологий ґрунт. Увага!!! більше не поливай!!!
Переклад опису: dry (червоне поле) – сухий ґрунт, moist (зелене поле) – ґрунт з хорошою вологістю, wet (блакитне поле) – ґрунт із надмірним вмістом води, alkaline – лужний ґрунт, acidic – кислий ґрунт.